Головна  •  Послуги  •  Ринопластика
Пластика носа

Ринопластика

в одного з кращих пластичних хірургів в м. Київ - Андрія Леонідовича Харькова

Ринопластика – оперативне втручання метою якого є зміни форми і (або) розміру зовнішнього носа. Ніс – важливий естетичний елемент, який займає центральне положення на обличчі людини і грає ключову роль в симетричності і пропорційності особи. Невідповідний пропорціям особи ніс приносить естетичний дискомфорт і тягне за собою розвиток ряду комплексів. Причиною для проведення ринопластики може бути вроджена (порушення форми носа на ембріональній стадії розвитку) або придбана деформація носа в слідстві отриманих травм. Також метою пластичної операції по корекції форми носа може бути відновлення носового дихання. Найчастіше ринопластика проводитися в комплексі з усуненням деформації носової перегородки (сеплопластикою) і називається риносептопластика . На сьогоднішній день існує можливість виправлення будь-якої деформації зовнішнього носа хірургічним шляхом. Сучасні методи операції в руках висококваліфікованого фахівця гарантують успішний і безпечний результат ринопластики.
Тривалість операції:  60-120 хвилин
Період реабілітації після ринопластики:  2-3 неделі

Показання до ринопластиці

 • Порушуючий пропорції особи ніс (великий, довгий, широкий ніс).
 • Горбинка носа.
 • Бічне викривлення носа.
 • Неправильна форма кінчика носа.
 • Сідлоподібна форма носа.
 • Не естетична форма крил носа і ніздрів.
 • Кирпатий ніс.
 • Важке носове дихання, хропіння.
 • Різні придбані деформації носа.

Відкрита ринопластика

При відкритій ринопластиці доступ до кістково-хрящової структурі носа забезпечується шляхом розрізів по внутрішній поверхні крил носа з переходом на шкіру стовпчики носа (Колумелла), далі шкіра відділяється від хрящових тканин. Пластична операція проводитися під повним візуальним контролем.

По завершенню оперативного втручання саморозсмотуваний нитками наносяться шви (не вимагають видалення), носову порожнину тампонують і накладають гіпсову пов’язку.

Відкриту ринопластику використовують в тих випадках, коли домогтися бажаних результатів неможливо при менш інвазивної методикою, наприклад, при повторній ринопластиці.

Переваги методу: повний візуальний контроль дозволяє діагностувати і усунути всі анатомічні зміни, що призвели до зовнішньої деформації.

Недоліки методу: вища травматичність, тривалість операції і реабілітаційний період в порівнянні із закритою ринопластикою.

Закрита ринопластика

При закритій ринопластиці модифікація структур носа виконується через внутрішні розрізи, кількість розрізів залежить від мети хірургічного втручання. Така операція є менш інвазивної, не впливає на стовпчик носа і не пошкоджує артерій.

По завершенню оперативного втручання саморозсмотуваний нитками наносяться шви (не вимагають видалення), носову порожнину тампонують і накладають гіпсову пов’язку.

Переваги методу:  відсутність рубців на стовпчику (Колумелла) носа, менш виражений набряк і короткий період реабілітації.

Недоліки методу:  через скрутний огляду носової порожнини знижується точність маніпуляцій, не завжди можлива корекція істотних дефектів.

Попередня консультація

При зустрічі ми обговоримо Вашу історію хвороби, особливо, що стосується попередніх травм (пошкоджень), алергічних реакцій і перенесених операцій на носі, якщо такі проводилися.

Ми детально розглянемо всі проблеми, які, як ви вважаєте, є небажаними і повинні бути виправлені.

Після обстеження носа, ми докладно зупинимося на Ваших побажаннях і на те, наскільки, на мою думку, операція буде їм відповідати.

Також ви будете проінформовані про всі деталі майбутньої ринопластики носа, її тривалості, часу реабілітації і можливі ускладнення.

Підготовка до операції

 • При підготовці до ринопластики обов’язково проводиться медичне обстеження для виявлення можливих протипоказань до операції. А також робляться передопераційні знімки. До операції ми всебічно проаналізуємо ці знімки, і будемо використовувати їх разом з даними, отриманими після обстеження для складання індивідуального плану операції.
 • Також перед цією операцією необхідно виконати КТ (комп’ютерну томограму) кісток носа і придаткових пазух з метою ідентифікації рівня і масштабу існуючої у Вас проблеми.
 • Виконується 3D моделювання форми зовнішнього носа. В результаті, якого пацієнт може побачити зміни форми та об’єму зовнішнього носа ще до операції з результативністю в 99.9%.
 • За 14 днів до операції слід припинити прийом аспірину і аспірин-містять препаратів, оскільки вони впливають на нормальне згортання крові. Якщо Ви сумніваєтеся в будь – якому препараті, уважно прочитайте розпорядження, зазначені на етикетці або, проконсультуйтеся в нашій клініці. Повідомляйте нам про всі препарати, які ви будете приймати до операції.
 • Також за два тижні до хірургічного втручання необхідно відмовитися від сигарет або мінімізувати їх кількість, оскільки нікотин призводить до скорочення кров’яних судин і може погіршити кровообіг в тканинах під час і після операції.
 • За 7 днів до операції необхідно виключити з раціону гострі і жирні страви, а також припинити прийом алкоголю.
 • Не приймайте їжу і рідина за 8 годин до операції. Для безпечної анестезії Ваш шлунок повинен бути повністю порожнім перед операцією.
 • Напередодні операції проведіть ретельне санацію носа. У разі необхідності наша медсестра допоможе Вам провести санацію.
 • У день операції одягніть зручний, вільний одяг, яку не потрібно буде знімати через голову.

післяопераційний період

 • Після виписки з клініки, Ви отримаєте рекомендації щодо застосування знеболюючих препаратів і антибіотиків. Строго дотримуйтесь їх приписами.
 • Перші 2-3 дні слід спати зі злегка піднятою головою. Підняте положення голови зведе до мінімуму післяопераційний набряк і дискомфорт.
 • Ви будете приїжджати на перев’язки і на огляд хірурга з тією частотою, яку призначить Вам лікуючий лікар, з урахуванням конкретного перебігу післяопераційного періоду.
 • На 6-7 добу видаляються силіконові Сплінт (трубочки) з носа.
 • У перебігу 2-у тижні необхідно відмовитися від сигарет, нікотин погіршує кровообіг в тканинах і як наслідок збільшує період реабілітації.
 • У перебігу 2-х тижнів після операції Не робіть вправ, що вимагають великого фізичного навантаження. Щоб звести до мінімуму шанс післяопераційного ускладнення, уникайте таких дій, як низькі нахили або підйом вантажів, а також положень, коли голова знаходиться нижче рівня тіла.
 • Після пластики носа не рекомендується протягом 2-х тижнів здійснювати перельоти на літаках, а 4-х тижнів – займатися спортом, відвідувати сауну або басейн.
 • Вам не слід носити окуляри, принаймні, три тижні після операції. Найменший різкий видих або тиск оправи передаються на носові ділянки і можуть призвести до зміщення носових кісток.
 • Набряк і роздратування проходять через 6-8 тижнів.
 • Обов’язково повідомте нам, якщо після виписки зі стаціонару збільшиться дискомфорт або кровотеча, а також, якщо Вас морозить і у Вас температура вище 38 градусів С.
 • Під час реабілітаційного періоду в раціон слід включити багату вітамінами і мікроелементами їжу.

(RU) РИЗИКИ І МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ після ринопластики

 • Післяопераційний стан пацієнта дуже рідко супроводжується надмірним кровотечею. Якщо подібна ситуація виникне, ми вдамося до додаткових перев’язки носа, обстеження і спостереження.
 • Зараження – це одне з можливих ускладнень після будь-якої операції, але воно вкрай рідко виникає після операції на носі. Якщо виникне сильне зараження певної ділянки, може знадобитися додаткова операція з тим, щоб провести належне дренування.
 • Несподіваний різкий видих через ніс або недбале поводження можуть призвести до зміщення носової структури і втрати бажаної форми і симетрії носа. Якщо подібні відхилення вчасно виявлені, їх успішно усувають без додаткової операції.
 • Не частими бувають випадки, коли маленький орган на перегородці, що відповідає за запах, що асоціюється з сексуальним потягом, виявляється пошкодженим в слідстві пластики носа.
 • Всі перераховані вище ускладнення після ринопластики є винятками, які періодично виникають всупереч провідним стандартам хірургічної практики. Ми виклали їх з тією метою, щоб проінформувати Вас належним чином і ні в якому разі не залякати.

Мої досягнення
14620
Успішних операції
26 років
практики
10 клінік
в різних країнах світу
21
ліцензія
77
наукових публікацій
Гарантія
Конфіденційності та безпеки
Відгуки

Зоя (Ринопластика)

22.09.2012

Зробила ринопластику в Андрія Леонідовича близько двох років тому. На той час для мене ціна операції була дуже великою, довелося у батьків просити. Але сьогодні я не шкодую жодної хвилинки, що наважилася на операцію. Дуже класний результат. Рекомендую лікаря всім своїм подругам!

Рада (Ринопластика)

11.06.2013

У дитинстві мені зламали ніс, тож в юності у мене було чимало проблем з однолітками, які постійно акцентували увагу на моєму кривому носі. Ось уже як три роки пройшло з того часу, як зробила ринопластику. Всім задоволена. Планую ще збільшити груди також у Харькова.

Тая (Ринопластика)

24.11.2018

Кожен раз, коли дивлюся на себе в дзеркало, подумки дякую Андрія Харкова за мій ніс! Тому що, те що було до операції - просто кошмар! Доктор зробив ринопластику на вищому рівні, носик став маленьким, акуратним і дуже красивим. Звичайно довелося трохи посидіти вдома після операції, але нічого, пережила. Дуже дякую Вам за мій новий ніс!

Хочете записатись на
Першу консультацію