Підтяжка середньої зони обличчя в клініці в м. Київ

Підтяжка середньої зони обличчя (ПСЗО) – це процедура, яка довела свої переваги в усуненні ефекту старіння центральної лицевої ділянки. Андрій Леонідович Харков розповідає про хірургічні методики, яку він застосовує на практиці, і про технічні деталі і прийоми, що дозволяють йому покращувати результати проведених операцій. У статті йдеться про показання до хірургічного втручання, і довгострокових результатах від 664 операцій, проведених ним в перебігу останніх 5 років.

«Підтяжка середньої зони обличчя, що застосовується нами для корекції старіння середньої зони за допомогою вертикальної підтяжки, виконуваної через звичайний доступ, який використовується для нижньої блефаропластики. Ця операція, яку можна виконувати окремо або краще в поєднанні з повною блефаропластикою, дозволяє провести повну корекцію середньої частини обличчя, залишаючи при цьому такі ж рубці, як і після звичайної операції. Цю операцію можна також проводити як частину звичайної рітідектомії (кругової підтяжки обличчя), щоб корекція середньої зони обличчя залежала від цієї операції, а корекція бічних ділянок (щік) – від інших супутніх операцій.

Така нова методика привернула увагу багатьох колег, і з тих пір деякі варіанти цієї методики описувалися багатьма іншими авторами.

Підтяжка середньої зони обличчя – це мініінвазивна операція, яка веде до відмінних результатів і швидкого відновлення, і має тривалий ефект. Вона показана в якості окремого хірургічного втручання відносно молодим людям з початковими ознаками старіння, а в поєднанні з рітідектомією (круговаю підтяжкою) – людям, у яких ці ознаки виражені більшою мірою. Важливим об’єктом корекції в середній зоні обличчя є носогубній гребінь, тому що на цій ділянці відбувається вертикальне “сповзання” шкіри і м’яких частин щік, утримуваних в носо-губній складці за рахунок того, що тут розташовані волокна і кріпляться м’язи.

Матеріали та методи підтяжки обличчя

Стан обличчя пацієнта оцінюються за метричними даними, фотографій і відеоматеріалів. Стан обличчя оцінюється з урахуванням корекції, зумовленої станом шкіри і м’язів. Що стосується корекції носо-губної складки, то для визначення кількості зайвої шкіри і жиру оцінюється глибина і напрямок носогубної борозни в порівнянні з в’ялістю носогубного гребеня. Межа верхнього натягу, необхідного для корекції носо-губної складки, визначається натягом шкіри вгору пальцем.

Результати підтяжки обличчя

Протягом останніх 5 років ми застосовували цю методику як в якості окремої операції (236 пацієнтів), так і в поєднанні з рітідектомією (428 пацієнтів.) Середній вік пацієнтів становив 40 -44 роки (від 23 до 58 років). Пацієнти спостерігалися протягом 3 років (в середньому, 2,3 роки). Отримані дуже задовільні результати. Комбінація цих двох операцій дозволила пацієнтам знайти більш молодий і природний вигляд.

фейслифтинг в киеве

Мал.1. (А 38-річна жінка з обтяженою середньої зоною.

Мал.2. (А) 44-річна жінка з в’ялими щоками і глибокими носогубними складками

пластика лица киев

Мал.3. (А) 55-річна жінка з глибокими віковими змінами.

 

Коментарі пластичного хірурга

Операція усуває натяг, який опускає м’які тканини, дозволяючи жировим мішкам повернутися всередину очниці. Завдяки цьому відновлюється обсяг очниці, випинається очне яблуко і розширюється очна щілина, що збільшує кут падіння світла і надає очам “молодий” блиск.

Таким чином, відпадає необхідність в резекції палпебральних жирових мішків і, тим самим, виключається можливість появи пов’язаних з цим ускладнень і припухлостей .. Піднімається і злегка вивертається верхня губа, що надає їй більш молодий вид. Цією операцією коригується носогубних складка (зона Бартона I).

Для точної оцінки корекції носо-губної складки важливо мати фотографії обличчя пацієнта до і після операції в стандартному положенні (особа в спокійному стані, зуби в прикусі), в анфас і профіль (вид зліва і справа), але головне, у фронтальній проекції, і щоб бличчя було звернуто вниз.

Головна мета цієї операції полягає не в повному усуненні зморшок (це – звичайний орієнтир), а в зменшенні виступаючого і в’ялого носогубного гребеня, що є ознакою старіння. Вважається, що корекція вдалася, якщо складка стала помітно коротше і не такою глибокою. У більшості наших пацієнтів спостерігалося 70-80% поліпшення.

Хоча підтяжка середньої зони обличчя не може сама по собі замінити рітідектомію, вона може принести реальну користь пацієнтам з ознаками старіння середньої зони обличчя, які не можуть або не хочуть піддавати себе операції по повній підтяжці обличчя.

Підтяжка середньої зони обличчя, що проводиться разом з нижньою блефаропластикою, забезпечує значну корекцію середньої зони лиця , чого не можна досягти звичайними методами.