Головна  •  Послуги  •  Реконструкція носа (риносептопластика)
Пластика носа

Реконструкція носа (риносептопластика)

в одного з кращих пластичних хірургів в м. Київ - Андрія Леонідовича Харькова

Дивитись відео

Риносептопластика – це оперативне втручання, яке має на меті зміну форми зовнішнього носа з одночасним відновленням перегородки носа у нормальному анатомічному положенні. Ніс – функціональний елемент, що займає центральне положення на обличчі людини, виконує життєво необхідну функцію дихання, а також відіграє важливу естетичну роль. Пошкодження носа, в тому числі після невдалих пластичних операцій, тягнуть за собою не тільки деформацію зовнішнього носа, але і зміщення анатомічних структур внутрішнього носа. Внаслідок цих порушень утруднюється носове дихання, а часом, стає зовсім неможливо вдихати й видихати через одну або дві ніздрі. Недостатня вентиляція носових шляхів, у свою чергу, викликає хронічний нежить, риніти, хропіння, а також різні захворювання слухового апарату. З метою одночасного відновлення зовнішніх і внутрішніх структур носа, зокрема тих, що виникли у підсумку неякісної пластичної операції, проводиться хірургічна операція під назвою – риносептопластика (реконструкція носа). Інколи, саме риносептопластика, а на ринопластика чи септопластика є єдино можливим способом комплексної корекції форми носа, яка здатна забезпечити бажаний пацієнтом чи пацієнткою більш досконалий самопрезентаційний ефект.
Тривалість операції  60-120 хвилин
Період реабілітації після риносептопластики:  2-3 тижні

Показання до риносептопластики

 • Ніс, що порушує пропорції обличчя (великий, довгий, широкий)
 • Горбинка носа
 • Бічне викривлення носа
 • Неправильна форма кінчика носа
 • Сідлоподібна форма носа
 • Неестетична форма крил носа і ніздрів
 • Кирпатий ніс
 • Утруднене носове дихання внаслідок вродженого викривлення носової перегородки.
 • Набуте внаслідок травми викривлення носової перегородки.
 • Патологічні утворення в носі, які спричиняють викривлення перегородки.

Попередня консультація

При зустрічі ми обговоримо Вашу історію хвороби, особливо, що стосується попередніх травм (пошкоджень), алергічних реакцій і перенесених операцій на носі, якщо такі проводилися.
Ми детально розглянемо всі проблеми, які, як Ви вважаєте, є небажаними і повинні бути виправлені.
Після обстеження носа, ми докладно зупинимося на Ваших побажаннях і на тому, наскільки, на мою думку, операція буде їм відповідати.
Також Ви будете проінформовані про всі деталі майбутньої пластики носової перегородки, її тривалості, періоду реабілітації і можливих ускладнень.

Підготовка до операції

 • При підготовці до риносептопластики обов’язково проводиться медичне обстеження для виявлення можливих протипоказань до операції. А також робляться передопераційні знімки. До операції ми всебічно проаналізуємо ці знімки, і будемо використовувати їх разом з даними, отриманими після обстеження для складання індивідуального плану операції.
 • Також перед цією операцією необхідно виконати КТ (комп’ютерну томограму) кісток носа і придаткових пазух з метою ідентифікації рівня і масштабу існуючої у Вас проблеми.
 • Проводиться 3D моделювання форми зовнішнього носа. В результаті якого – пацієнт чи пацієнтка може побачити зміни форми та об’єму зовнішнього носа ще до операції з результативністю в 99.9%.
 • За 14 днів до операції слід припинити прийом аспірину і аспірин-вмісних препаратів, оскільки вони впливають на нормальне згортання крові. Якщо Ви сумніваєтеся в будь-якому препараті, уважно прочитайте зазначені на етикетці інструкції або проконсультуйтеся в нашій клініці. Повідомляйте нам про всі препарати, які ви будете приймати до операції.
 • Також за два тижні до хірургічного втручання необхідно відмовитися від сигарет або мінімізувати їх кількість, оскільки нікотин призводить до звуження кров’яних судин і може погіршити кровообіг в тканинах під час і після операції.
 • За 7 днів до операції необхідно виключити з раціону гострі і жирні страви, а також припинити прийом алкоголю.
 • Не приймайте їжу і рідину за 8 годин до операції. Для безпечної анестезії Ваш шлунок повинен бути повністю порожнім перед операцією.
 • Напередодні операції проведіть ретельну санацію носа. У разі необхідності наша медсестра допоможе Вам провести санацію.

У день операції одягніть зручний, вільний одяг, який не потрібно буде знімати через голову.

Післяопераційний період

 • Після виписки з клініки, Ви отримаєте рекомендації щодо застосування знеболюючих препаратів і антибіотиків. Строго дотримуйтесь їх приписів.
 • Перші 2-3 дні слід спати зі злегка піднятою головою. Підняте положення голови зведе до мінімуму післяопераційний набряк і дискомфорт.
 • Ви будете приїжджати на перев’язки і на огляд хірурга з тією частотою, яку призначить Вам лікуючий лікар, з урахуванням конкретного перебігу післяопераційного періоду.
 • На 6-7 добу видаляються силіконові сплінти (трубочки) з носа.
 • Упродовж 2-х тижнів після операції необхідно відмовитися від сигарет, адже нікотин погіршує кровообіг в тканинах і, як наслідок, збільшує період реабілітації.
 • Протягом 2-х тижнів після операції не робіть вправ, що вимагають великого фізичного навантаження. Щоб звести до мінімуму шанс післяопераційного ускладнення, уникайте таких дій, як низькі нахили або підйом вантажів, а також положень, коли голова знаходиться нижче рівня тіла.
 • Після пластики перегородки носа не рекомендується протягом 2-х тижнів здійснювати перельоти на літаках, а 4-х тижнів – займатися спортом, відвідувати сауну або басейн.
 • Набряк і подразнення проходять через 6-8 тижнів.
 • Обов’язково повідомте нам, якщо після виписки зі стаціонару збільшиться дискомфорт або кровотеча, а також, якщо Вас морозитиме, а температура – підніметься вище 38 градусів С.
 • Під час реабілітаційного періоду в раціон слід включити багату вітамінами і мікроелементами їжу.

РИЗИКИ І МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ після риносептопластики

 • Післяопераційний стан пацієнта дуже рідко супроводжується надмірною кровотечею. Якщо подібна ситуація виникне, ми вдамося до додаткових перев’язки носа, обстеження і спостереження.
 • Зараження – це одне з можливих ускладнень після будь-якої операції, але воно вкрай рідко виникає після операції на носі. Якщо виникне сильне зараження певної ділянки, може знадобитися додаткова операція з метою провести належне дренування.
 • Несподіваний різкий видих через ніс або недбала поведінка можуть призвести до зміщення носової структури і втрати бажаної форми та симетрії носа. Якщо подібні відхилення вчасно виявлені, їх успішно усувають без додаткової операції.
 • Оскільки перегородка носа виконує функцію опори носової триноги, то ми повинні дотримуватися балансу між виправлення неприродного положення і збереженням опорної функції. Тому іноді корекція може виявитися неповною, а оперовані дефекти залишаться неповністю усунутими.
 • Рідко внаслідок неповного загоєння утворюються перфорації або «отвори» в носовій перегородці, але ці ускладнення дуже рідкісні і легко піддаються усуненню під час повторної операції.
 • Нечасто бувають випадки, коли маленький орган на перегородці, що відповідає за запах, який асоціюється з сексуальним потягом, виявляється пошкодженим внаслідок риносептопластичної операції.

Всі перелічені вище ускладнення після риносептопластики є винятками, які періодично виникають всупереч провідним стандартам хірургічної практики. Ми виклали їх з тією метою, щоб проінформувати Вас належним чином, але жодним чином не залякати.

Запишіться на
Консультацію до Андрія Леонідовича Харькова
Мої досягнення
14620
Успішних операції
26 років
практики
10 клінік
в різних країнах світу
21
ліцензія
77
наукових публікацій
Гарантія
Конфіденційності та безпеки

3D МОДЕЛЮВАННЯ НОСУ

photo

Унікальне 3D моделювання майбутнього результату операції на апараті Vectra 3D XT дозволяє Вам, разом з лікарем підібрати максимально природний, натуральний та органічний результат пластики носу (змінюючи форму і розмір згідно індивідуальних пропорцій обличчя)

Моделювання проходить на очній консультації, де ви маєте можливість проговорити з лікарем всі побажання щодо бажаного результату. По закінченню процедури, вам підготують повну презентацію до та після коррекції.

photo
loading

Персоналізований підхід до пацієнта дозволяє нам організувати он-лайн консультацію і визначити точний об’єм хірургічного втручання на основі представленої діагностики та досліджень, продемонструвати результати «до та після» по подібним операціям, визначити індивідуальні потреби та побажання.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ОНЛАЙН

У випадку, якщо їхати/ летіти в Київ Вам далеко чи
у Вас доволі щільний робочий графік й немає
вільного часу: Запишіться на онлайн-консультацію

ЦІНА ОПЕРАЦІЇ НА НОСІ

loading

Ринопластика і септопластика – одні із найскладніших функціональних операцій в пластичній хірургії.
Вибір паціента повинен бути на користь досвіду лікаря, ЛОР спеціалізації хірурга, його постійного навчання і удосконалення навиків та методик.

Враховуючи той факт, що більша половина звернень до пластичного хірургу в Україні визначена необхідністю проведення вторинної операції, так званої «secondary procedure», паціент повинен бути вкрай вибірковим, інформованим при визначенні з лікарем.

Приймаючи настільки важливе рішення, як зміна форм чи коррекція зовнішності – уважно аналізуйте вартість операції в проекції можливих ускладнень від непрофесійного виконання.

Первинна ринопластика від 3000 € Вторинна ринопластика від 4000 € Септопластика від 2500 € Риносептопластика від 5000 €